Uzmanından SEO Kitabı
  • 11 Eylül 2013
  • 1 Yorum

uzmanındanseoKG

Uzmanından SEO Kitabı, web dünyasının gelişiminde en önemli nokta olan seo konusunda Türkiye’nin bu gelişime uyum sağlaması ve bu konudaki eksik bilgilerin yerini doldurmak üzere yazılmıştır. Türkiye’deki seo çalışmaların yabancı kaynaklara bağlı olması, seo gelişimindeki ivmeyi düşürmüş, sektörde çalışmaların daha kısıtlı kalması ve yanlış uygulamaların doğmasına sebep olmuştur. Türkiye’de yanlış bilinen ve uygulanan tüm yöntemleri ortadan kaldırmak amacıyla başlattığımız seohocasi.com projesinin ikinci ayağı olan seo kitabı, seo çalışmalarında doğruluk ve dürüstlük ilkesi ile sonuca odaklanarak başarının kısa bir sürede elde edilebileceğinin örneği olmaktadır.
İnsanoğlunun ahlak ve etik kuralları seo için de geçerlilik kazanmakta ve Google algoritmalarında yerini bulmaktadır. Google’ın algoritma gelişimindeki temel aldığı hedef, insanoğlunun popülaritesinin yükselmesi, bilinirlik ve önermenin kalitedeki etkisi ve daha birçok sosyal hayat etkeninin oluşturduğu doğal sonuçları uygulayabilmektir.
Bir sitenin kaliteli ve nitelikli olmasını sağlayan önemli özellikleri taşıması ve beraberinde bunun doğal bir yapıda oluşturulması seonun en önemli kavramıdır.
Bir insanın gelişim süreci ile seonun gelişim süreci kıyaslandığında, bu sürece ait unsurların hatasız olarak uyuşması, Google mühendislerinin yaratıcılığı değil ancak var olan insanoğlu yaratıcılığının iyi yorumlanması ve uygulanmasıdır. Bu yorum ve analizi harika bir şekilde algoritmasına uygulayan Google kısa bir sürede Dünyanın birinci arama motoru ve bunun yanında dev firması olmayı başarmıştır.
Seo çalışmalarındaki hiçbir unsurun akıl ile çelişmemesi gerekmektedir. Zira akla ve mantığa yatmayan, doğru ve etik bulunmayan hiçbir yöntem Google gözünde geçerlilik kazanmamaktadır. Bu sebeple çalışmaların, dürüstlük ve doğruluk süzgecinden geçirilerek yapılması gerekmektedir. Ziyaretçilerin hoş karşılamayacağı hiçbir durumu Google da hoş karşılamamakta, hatta bu konuda ciddi bir ihmal varsa cezalandırılmaktadır.
Bu kitap kapsamında, seonun her ayrıntısını en doğru kaynaktan sırasına göre okuyacak ve uygulama fırsatı bulacaksınız. Kitabı satın alarak bu sürecin ilk adımını atmış bulunuyorsunuz. Çalışmalarınızda başarıya en kolay şekilde ulaşmanız dileğiyle.
Paylaşmak, kazanmanın en hızlı yoludur…
Kaan Gülten

Kaynak : https://www.webtures.com.tr/kaynaklar/uzmanindan-seo/