Kaan Gülten

Webtures’ın Vizyonu Nedir?

Webtures’ın bir vizyonu yok! Biliyorum çok net oldu :)

Öncelikle “Vizyon nedir?” sorusuna yanıt vermek daha doğru olur. Vizyon elde somut veriler olmadan, kesinliği söz konusu olmadan gerçekleşecek gelişmelerin önceden tahmin edilmesidir. Öngörüdür.

Ancak bence vizyon özellikle iş dünyasında “hedef” ile karıştırılmaktadır. Bana göre bir kişinin bir alandaki başarısı, başkaları açısından vizyoner karşılanabilirken bu durum kendisi için sadece bir hedef olabilir.

Örnek vermek gerekirse, Elon Musk için insansız otomobil üretmek, roket indirmek bir hedefti, ancak bu durum başkaları için hedef olmaktan uzaksa Elon Musk vizyoner olarak değerlendirilir. Veya Apple’ın dokunmatik saatleri, bizler için bir vizyonken Google için bir hedef, Elon Musk için de ancak sıradan bir girişim olabilir. Dolayısıyla vizyon tamamen kişilerin bulundukları konumdan ne kadar ileriyi başarabilecekleriyle doğru orantılıdır.

Hiçbir insan kendisine göre vizyoner değildir. Sadece hedefleri vardır ve bu hedeflere ulaşamayacak kişiler için bu bir vizyondur.

Bu sebeple Webtures bir vizyona sahip değildir. Hedefleri vardır. Bazen bu hedefler büyük, bazen de küçüktür. Ancak genel olarak kısa vadeli hedeflere odaklanırız. 3 ay sonrası, 1 ay sonrası, 1 hafta sonrası hatta yarının hedefleri vardır. Hedefler ne kadar küçükse başarılması o kadar kolaydır ve bu başarının sağladığı motivasyon bir sonrakini başarmanızı daha da kolaylaştırır. Dolayısıyla her zaman şu bakış açısıyla hareket ederim; “Her şeyin daha iyisi vardır ve daha iyisini yapmaya devam ettikçe mutlaka bir gün en iyisi olursunuz”

“Daha iyisi” anlayışı, sizi yormadan, sürekli dinç ve motive bir şekilde başarıya götürür. Kullandığınız teknolojilerin daha iyisi, mobilyalarınızın daha iyisi, ekibinizin daha iyisi, hizmetlerinizin daha iyisi, müşterilerinizin daha iyisi ve hatta kendinizin daha iyisi. Bunun için bilmemiz gereken tek şey, çok az bile olsa daha iyisinin çok yakın ve kolay, ancak hiçbir zaman bitmeyecek bir süreç olduğudur.

Peki Webtures’ın Hedefleri Nedir?

Exit mobile version