Kaan Gülten Sözleri
  • 15 Kasım 2018
  • Yorum Yok

Kaan Gülten’in Girişimcilik Üzerine Sözleri


Kaan Gülten’in Yöneticilik Üzerine Sözleri

Kaan Gülten’in Kriz Yönetimi Üzerine Sözleri
Kaan Gülten’in Pazarlama Üzerine Sözleri

Kaan Gülten’in Ticaret Üzerine Sözleri

Kaan Gülten’in Kişisel Gelişim Üzerine SözlerifKaan Güten’in Diğer Sözleri* Unutmayın! Bir hizmetin veya ürünün her zaman daha iyisi vardır, daha iyisini yaptıkça en iyisine ulaşacak ve başarıyı beraberinde yakalayacaksınız.
* Her girişim için şu söylenebilir ki, tek bir kriter hiçbir girişimi kesinlikle başarıya götüremez.
* Yönetimin adaletli ve zekice yapılabilmesi, yetenekli ve yeniliğe açık bir ekibin olması, hizmetlerin kalitesini sürekli olarak arttırabiliyor olması, marka ve hizmetlerin doğru konumlandırılabilmesi, ekibe düzenli eğitimlerin verilmesi, satış sonrası müşteri iletişiminin kuvvetli ve memnuniyetin tam olması, karlılık odaklı şirketin kendisine yatırım yapabiliyor olması gibi sayılabilecek onlarca kriterin kusursuz bileşimi ile zaten başarı çok kolay gelebilmektedir.
* Girişim fikrini bulmak için, hayatınızda karşılaştığınız ve gözlemlediğiniz insanların karşılaştığı tüm sorunlara odaklanmalısınız. “Keşke şöyle olsaydı” diyebileceğiniz her şeyin aslında bir girişim fikri olabileceğini unutmayınız.
* Girişim fikrinizi hayata geçirmeden önce çok iyi bir piyasa araştırması yapmalısınız. Bu araştırma; “Rakipler kimler? Çok fazla kişinin az seveceği ürün mü? Az kişinin çok fazla seveceği bir ürün mü? irişimin sunduğu çözümün insanlardaki maddi, zaman veya emek tasarrufu noktasındaki karşılığı ne?” gibi sorulara cevap verebilmeli.
* Bir zamanlar bir alanda başarılı olmanızın, gözde, popüler ve ünlü olmanızın etkisi bunlara neden olan faktörleri sürdürebildiğiniz veya gelişen trendlere ve yeniliklere uyum sağlayabildiğiniz ölçüde geçerliliğini korur.
* İnsanlara faydalı olduğunuz ölçüde, insanların menfaatine uygun davrandığınız ölçüde otoritenin korunacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla bir insanın ömrü boyunca bunları sağlama yeteneği ve gücü olamayacağından bir süre sonra bu otoritenin azalacağını bilmek gerekir.
* Unutmayın, sadece severek yapabileceğiniz meslekte en fazla kazanca nasıl sahip olabilirsiniz. Çünkü sevilen bir meslekten daha iyi para kazanmaya çalışmak, para kazandıran bir meslek bulmaya çalışmaktan çok daha önemlidir.
* Hayatın geneli kazan-kazan sistemi üzerine kuruludur. Bu sebeple kimseye fayda sağlamadan (hizmet, bilgi, ürün vs.), kendiniz için maddi bir fayda sağlamayı ummak son derece yanlış bir düşünce olacaktır. Bu sebeple iş dünyanızı “fayda sağlama” odaklı düşünmeniz ve bu yönde ilerletmeniz gerekir. Bugün dünyanın devleri olan Apple, Microsoft ve Google gibi birçok şirketin yola çıkış amacı fayda ve hizmet odaklı olmuştur
* Sektörünüzü daha fazla kucaklayacak ve daha fazla fayda sağlayacak çalışmalar üretmeye çaba sarfedin. Eğer bir şirkette çalışansanız, o şirkete daha fazla fayda sağlayacak projeler üretin ve bunların başarılı olabileceği yönünde yöneticileri ikna edin. Çünkü; “Yenilikçi, üretken ve daha fazla fayda sağlama ilkeleriyle yola çıkan her girişim mutlaka büyüyerek ilerleyecektir.”

* Girişimcilik zorlu bir yol. Ancak yoldaki en büyük güzellik aynı yoldan geçecek kişilere ışık tutabilecek keşifler yapabilmiş olmak…

INSTAGRAM
add Takip Et