Webtures’ın Vizyonu Nedir?
  • 15 Ekim 2017
  • 3 yorum

Webtures’ın bir vizyonu yok! Biliyorum çok net oldu 🙂

Öncelikle “Vizyon nedir?” sorusuna yanıt vermek daha doğru olur. Vizyon elde somut veriler olmadan, kesinliği söz konusu olmadan gerçekleşecek gelişmelerin önceden tahmin edilmesidir. Öngörüdür.

Ancak bence vizyon özellikle iş dünyasında “hedef” ile karıştırılmaktadır. Bana göre bir kişinin bir alandaki başarısı, başkaları açısından vizyoner karşılanabilirken bu durum kendisi için sadece bir hedef olabilir.

Örnek vermek gerekirse, Elon Musk için insansız otomobil üretmek, roket indirmek bir hedefti, ancak bu durum başkaları için hedef olmaktan uzaksa Elon Musk vizyoner olarak değerlendirilir. Veya Apple’ın dokunmatik saatleri, bizler için bir vizyonken Google için bir hedef, Elon Musk için de ancak sıradan bir girişim olabilir. Dolayısıyla vizyon tamamen kişilerin bulundukları konumdan ne kadar ileriyi başarabilecekleriyle doğru orantılıdır.

Hiçbir insan kendisine göre vizyoner değildir. Sadece hedefleri vardır ve bu hedeflere ulaşamayacak kişiler için bu bir vizyondur.

Bu sebeple Webtures bir vizyona sahip değildir. Hedefleri vardır. Bazen bu hedefler büyük, bazen de küçüktür. Ancak genel olarak kısa vadeli hedeflere odaklanırız. 3 ay sonrası, 1 ay sonrası, 1 hafta sonrası hatta yarının hedefleri vardır. Hedefler ne kadar küçükse başarılması o kadar kolaydır ve bu başarının sağladığı motivasyon bir sonrakini başarmanızı daha da kolaylaştırır. Dolayısıyla her zaman şu bakış açısıyla hareket ederim; “Her şeyin daha iyisi vardır ve daha iyisini yapmaya devam ettikçe mutlaka bir gün en iyisi olursunuz”

“Daha iyisi” anlayışı, sizi yormadan, sürekli dinç ve motive bir şekilde başarıya götürür. Kullandığınız teknolojilerin daha iyisi, mobilyalarınızın daha iyisi, ekibinizin daha iyisi, hizmetlerinizin daha iyisi, müşterilerinizin daha iyisi ve hatta kendinizin daha iyisi. Bunun için bilmemiz gereken tek şey, çok az bile olsa daha iyisinin çok yakın ve kolay, ancak hiçbir zaman bitmeyecek bir süreç olduğudur.

Peki Webtures’ın Hedefleri Nedir?

  • Her geçen gün daha faydalı ve verimli hizmetler vermeye odaklanıyoruz. Bu kapsamda müşteri sayımızı azaltarak, büyüklüğünü artırmayı hedefliyoruz. Yani orta ölçekli 100 müşteri yerine büyük ölçekli 10 müşteri. Bu sayede her geçen gün geliştirdiğimiz, faydalı ve verimli hizmetlerimizi daha derinlemesine uygulayabileceğimizi biliyoruz.
  • Her geçen gün daha iyi bir işveren markası olmak için çabalıyoruz. Bu sebeple Webtures Kültürünü daha da geliştirmek için kafa yoruyoruz.
  • Her konuda edindiğimiz tüm bilgi ve deneyimleri, herkesle daha fazla paylaşmak istiyoruz. Çünkü “Paylaşmak kazanmanın en hızlı yoludur” diyoruz.
  • Klasik milli hamaset olarak değil, gerçekten Türkiye’nin daha fazla teknoloji ve hizmet ihracatı yapabilmesi için tüm yeteneklerimizi kullanmak istiyoruz. Not : Bu konuda oldukça büyük bir projemizi yakın zaman içerisinde paylaşacağız.
  • Yönetici ve patronların daha paylaşımcı ve iyi niyetli olması, çalışanların da kendilerini sürekli daha iyi olabilmek için geliştirme gayreti içerisinde olabilmesi için bir farkındalık yaratmak istiyoruz.
  • Kısaca Webtures’a temas eden, web sitesini ziyaret eden, ofisini ziyaret eden, ekipten biriyle tanışa herkes, müşteriler, çalışanlar, kitapları okuyanlar, etkinliklerine katılanlar, bir şekilde Webtures ismini duyan herkese daha fazla nasıl faydalı olabiliriz sorusunun yanıtlarına odaklanıyoruz. Vizyonumuz yok ama hedefimiz bu.
Uludağ Üniversitesi @inegolgirisimciliktoplulugu ‘nun düzenlediği bu özel etkinlik, şahane katılım ve ilgi için teşekkürler. Süper bir etkinlikti. 😊👍🏼🚀 #girişimcilik #entrepreneurslife #entrepreneurtips #girişimci #girişim
248
1
Şahane bir etkinlik ve Antalya gezisini geride bırakıyorum. Başta etkinliğe emeği geçen tüm Piksel Akademi ailesine, sonra katılım ve ilgisini eksik etmeyen tüm iş dünyası ve öğrencilere sonsuz teşekkürler. Sponsoru olmaktan, içinde bir şekilde yer almaktan son derece keyif ve mutluluk duydum. 3D bir şekilde bana kendimi hediye ettikleri için de ayrıca teşekkürler. İnsanın kendini cebinde taşıması kadar güzel bir his yokmuş.
204
0
Kafkas Kartalı olmasa da bir serçe eder 😂

#fun #happiness #ocean #sport #joy #active #happy #sea #beach #water #nature #beautiful #entrepreneurtips #entrepreneurslife #entrepreneurstyle #girişimcilik #startupquote #startup #startuptips #kafkaskartallari
453
20
Geçmiş yıllarda stres yaptığınız her şey geçtiyse, hiçbir şeyi kafanıza takmayın 2018’de ☺️
294
7
Şahane bir etkinlikti. Katılan herkese çok teşekkürler. ❤️ #Repost @bilisimzirvesi ・・・
Kaan GÜLTEN sahnede!
#ABZ2017 #bilisiminkalbinde
228
1
Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ile dünya devleri kafasında girişimciliği konuştuk 😊👍🏼
#girişimcilik #girişimci #startup #startups #entrepreneurtips #entrepreneurslife
172
9
Sadece düşünmek, hayal kurmak, plan yapmak da değil, 
Sadece hangi amaca hizmet ettiğini bilmeden körü körüne çalışmak da değil,
İlk adımı düşünüp harekete geçmek, yeni bakış açıları kazanarak yeni adımları planlamak gerekir. 
#entrepreneurtips #entrepreneurslife #entrepreneurstyle #girişimcilik #startupquote #startup #startuptips
231
9
#Repost @bilisimzirvesi
・・・
Kaan GÜLTEN, 3. Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde!
3. Akdeniz Bilişim Zirvesi'ne Ücretsiz, Online Kayıt Yaptırabilirsiniz!
Kayıt İçin: https://goo.gl/5mn8K2
145
1
Çok çalıştıktan sonra yüzünüzde anlamsız hafif bir gülümseme belirdiyse beyniniz yandı demektir. Gidin uyuyun.
265
8
Şu fotoğrafa bak ya. Resmen evrim 😂 Paylaşmakta en çok tereddüt ettiğim fotoğraftı. 😂
243
9
Bülent Ecevit Üniversitesi Atılım ve Kariye Öğrenci Topluluğu’na ilgisi, enerjisi ve misafirperverliği için çok teşekkürler. Değerli Dekan Yardımcısı ve Öğretim Görevlilerinin de katılımları için çok teşekkürler.
#professional #corporate #businessman #work #speaker #executive #handsome #attractive #business #entrepreneur #success #motivation #marketing #inspiration #entrepreneurs #entrepreneurship #startup #successful #boss
211
3
Şirketi dışarıdan takip etmek güzel duygu ☺️ #Repost @carblogturkiye 
@Webtures firmasının şirket araçları için yaptığımız çekimlerden Jeep Renegade / 🚘 : @Sait_Oguzz & @KaanGulten / Fotoğraf 📷 : @AhmetHakan.iLHAN / @CarBlogTurkiye 🚘📷
172
0
Kaan Gülten Instagram

Kaan Gülten Instagram
@kaangulten

Kendi halinde CEO @ Webtures